Zastanawiasz się, w jaki sposób samemu lakierować swoje auto? Przyda ci się kilka użytecznych porad

Posted on 01/09/2019 12:12pm

Jeżeli zaobserwowaliśmy, iż na wielu częściach naszego auta powstała rdza, musimy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na usługi profesjonalnego zakładu oraz być może będziemy musieli zrobić to samemu.


Znak zapytania
Author: Alan Levine
Source: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, szczególnie, gdy wykorzystamy przedstawione poniżej wartościowe porady . W pierwszej kolejności powinniśmy zainwestować w pewny lakier. Oszczędziliśmy na warsztacie, zatem możemy pozwolić sobie na lepsze środki, by nie okazało się, że po lakierowaniu auto nie wygląda tak, jak oczekiwaliśmy. Poza lakierem wymagany jest także papier ścierny oraz folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze.

Czy zamieszczony tu post wydaje Ci się intrygujący? Masz ochotę poznać sporo wiadomości na ten temat? Zatem idź tu cięcie wodą wrocław i czytaj kolejny wątek.

Jeśli chcielibyśmy z dokładnością rozprowadzać lakier na konkretnych elementach pojazdu, może przydać się także pistolet i kompresor. Później przychodzi pora na przygotowanie pomieszczenia. Najistotniejsza jest odpowiednia klimatyzacja, ponieważ lakier ma ostry zapach, jakiego nie można wdychać. Dlatego poza wentylacją należy zatroszczyć się o swoje płuca wkładając maskę, na oczy natomiast przydatne będą specjalne gogle (czytaj dalej tutaj).

To nieznaczne kwoty, na które możesz sobie pozwolić, aby lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu. Po fazie przygotowań czas rozpocząć określone działania. Najpierw pozbywamy się starego lakieru wykorzystując papier ścierny. Pamiętajmy o tym, że ochrona karoserii bywa bardzo ważna z dłuższej perspektywy. Należy to wykonać bardzo starannie, by nie mieć kłopotów z nakładaniem nowego lakieru. Po zakończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować pojazd, pamiętając, aby nałożyć 2 warstwy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że samochód będzie dobrze wyglądać.

Po dwóch bądź 3 dniach możemy zamontować elementy, które zdemontowaliśmy, aby porządnie pomalować je lakierem.

Jeśli niniejszy post jest dla Ciebie emocjonujący, to zobacz stronę, która też publikuje podobne treści. One zapewne również Cię zaabsorbują.

Zweryfikujmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest poczekać parę godzin, niż zaprzepaścić godziny pracy i być przymuszonym kolejny raz powtórzyć wykonane czynności. Jeśli wobec tego nie masz pieniędzy, aby zabrać auto do warsztatu lakierniczego, korzystając z niniejszych zaleceń na pewno dasz sobie radę z wykonaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu spowoduje, iż twój pojazd znowu będzie wyglądać jak nowy, a ty nie będziesz wstydzić się poruszać nim po ulicach.
(czytaj więcej)

Tags: okulary, papier ścierny, pomieszczenie