Wakacje już niebawem. Ostatni dzwonek, żeby przygotować auto do jazdy na wypoczynek.

Posted on 10/02/2020 7:21am

Można samolotem lub koleją, ale jeśli jesteśmy entuzjastami swobody poruszania się i zwiedzania, to zawsze lepiej będzie jechać samochodem.
Wybierając się w podróż z dziećmi nie będziemy tak ograniczeni, jeżeli idzie o ilość bagażu jadąc własnym autem. A kto choć raz usiłował upchać wszystkie ubrania potrzebne na wyjazd z dzieckiem do jednej torby, wie o czym mowa.

samochód - fotos
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com
Jak wobec tego przygotować samochód do wyjazdu? Zacznijmy od obligatoryjnej wizyty u mechanika, który zrobi badanie naszego auta i ewentualnie poprawi funkcjonowanie poszczególnych układów. Pamiętajmy, iż poruszanie się na krótkich trasach to nie to samo co długa podróż i do tej ostatniej trzeba się specjalnie przygotować. Można również zabezpieczyć się w podstawowe części wymienne, tak, aby w razie ich zepsucia później nie poszukiwać ich w panice w nieznanym nam miejscu.

Pamiętajmy o możliwości kupna ekstra ubezpieczenia. Na wypadek jakiś problemów na drodze za niską opłatą będziemy mieć do dyspozycji pomoc 24 godziny na dobę.
Oczywiście może się zdarzyć, iż nasza jazda skończy się wypadkiem i będziemy zmuszeni szukać w sieci fraz na przykład: lawety szczecin. Jednak nie zakładajmy nieszczęścia, ale też poczyńmy jak najlepsze przygotowania do wyjazdu.
Ciekawym wariantem na udane wakacje dla lubiących swobodę jest wyjazd ze swoją przyczepą kempingową. Przemieszczamy się swobodnie i nie musimy myśleć o potrzebie wcześniejszej rezerwacji hotelu. Możemy zmieścić do niej “pół mieszkania” i na wyjeździe nie tęsknić za pozostawioną w domu sukienką, książką czy ukochaną zabawką.

Kampera czy przyczepę też warto odstawić po zimie do sprawdzenia w warsztacie.

Ten serwis internetowy kenia last minute z niemiec zawiera wciągające dane na omawiany wątek, zatem, jeśli ta tematyka Cię intryguje, to sprawdź to obowiązkowo.

Trzeba się liczyć z tym, że twój mechanik może nie mieć dostępu do potrzebnych części do przyczep kempingowych, albowiem jest to jeszcze nie do końca popularny środek transportu w naszym kraju. Trzeba wziąć pod uwagę, że części do przyczep kempingowych będziesz musiał zakupić w jednym ze specjalizujących się w tym towarze sklepie. Oczywiście nie ma co wpadać w panikę, działają też w sieci i nie będziesz zmuszony jechać po część przez pół Polski. Natomiast trzeba brać pod uwagę czas niezbędny na przygotowanie przyczepy producent przyczep samochodowych do wyjazdu i wziąć się za to odpowiednio wcześnie. Życzymy zatem cudownych podróży i oczywiście, żeby w waszym smartfonie nie musiała pojawić się fraza lawety szczecin.