W jaki sposób zacząć sprzedawać on-line?

Posted on 17/09/2021 10:59am

Działalność gospodarcza. Powinieneś ją mieć, ażeby móc prowadzić legalną sprzedaż, zarówno we własnym sklepie wirtualnym, sklepie na allegro, lub w innym serwisie. Zorganizowana, stała sprzedaż jest równoznaczna z prowadzeniem działalności. Własna firma to duże koszta: preferencyjne składki ZUS przez pierwsze 2 lata – prawie 450zł, później ponad dwa razy tyle. Jeżeli nie rozliczasz się na własną rękę – płacisz też księgowej, suma zależy od wielu składników, na początek ok. 200zł.

Magazyn
Author: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Source: http://www.flickr.com
Oprogramowanie sklepu online.

Żywo ekscytuje Cię analizowana w tym artykule kwestia? W takim razie bez obawy kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w linku (acana.com.pl/).

Istnieją rozwiązania płatne, bezpłatne i inne działające w ramach innych serwisów. Osobiście musisz zadecydować na czym bardziej ci zależy – na obniżonych kosztach, czy własnym brandingu od samego początku. Kasa fiskalna. Jest to element opcjonalny – całość zależy od specyfiki twej działalności. Do jej posiadania zmusza cię: to, jakie towary sprzedajesz (w przypadku takich jak np. biżuteria z metali półszlachetnych musisz notować na kasie całość od pierwszej zarobionej złotóweczki), natomiast w drugiej kolejności roczny obrót ze sprzedaży artykułów. Możliwe, że na początku nie będziesz mieć obowiązku posiadania kasy, zaś będziesz tylko wystawiać rachunki, albo faktury. Kasa fiskalna to pokaźny koszt. Powinniśmy też znaleźć miejsce na magazynowanie (zobacz kontrola dostępu rfid) produktów jak też pakowanie produktów.

Regulamin. Każdy obiekt handlowy musi posiadać własny regulamin przedstawiający zasady jego funkcjonowania i sprzedaży (jest to określone w odpowiednich przepisach prawa) i to nie taki skopiowany z innego sklepu, w jakim podmienisz kilka danych. Każda działalność ma odrobinę inną specyfikę (a na dodatek przepisy od czasu do czasu lubią się modyfikować), dlatego regulamin dobrze jest skonsultować z prawnikiem dobrze zaznajomionym z zagadnieniem sprzedaży internetowej. Polityka prywatności. To następny istotny dokument, jaki powinien mieć twój sklep on-line. Nawiązuje on do zagadnienia GIODO i ochrony danych osobowych. Klientów twojego sklepu musisz również zawiadomić o wykorzystywaniu plików cookies.

Oferowane opcje wysyłki. Tu najpopularniejsza jest rzecz jasna Poczta Polska. Jeśli wysyłasz więcej oraz systematycznie – np. kilkadziesiąt przesyłek na tydzień – warto podpisać umowę z Pocztą – dzięki czemu omijasz kolejki w Urzędach Pocztowych, nie musisz spisywać żadnych kwitków a także korzystasz z usług e-nadawcy. Oprócz Poczty Polskiej każda z firm kurierskich proponuje zbywcom sklepów własne usługi, warunki a także ceny.