Szukasz pomysłu na poruszenie swego świata zimą? Podajemy kilka wskazówek!

Posted on 29/01/2019 4:17pm

W zimie często zastanawiamy się, jakim sposobem wzbogacić naszą garderobę, by nie była nijaka, bezbarwna i posępna. Także wnętrza naszych mieszkań pragną jakiegoś upiększenia. Prędko zapadający zmierzch i zmiana nachylenia promieni słonecznych powodują, że mieszkanie wydaje się bez życia, nieprzyjemne, chłodne i zastałe. Jak temu przeciwstawiać się?

budowa - panorama
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Naczelną receptą jest oczywiście zmiana barw. To już nie te czasy, że zimowe płaszcze były jedynie czarne lub brązowe. Możemy poszaleć z czerwieniami, błękitami, żółcieniami i pozostałymi intensywnymi odcieniami, które bez wątpienia dodadzą blasku nam i naszemu otoczeniu. Jeżeli z jakichś przyczyn nie zdołamy sobie przyzwolić na całkowitą zmianę odzieży, warto zadbać chociaż o akcesoria - barwne rękawiczki, szaliki, kapelusze. Podobnie w domu - założenie ozdobnej kolorowej powłoczki na salonową poduchę potrafi zmienić naprawdę dużo!

Drugą wskazówką jest gra z wzorami. Nie wszystko musi być jednolite, nie trzeba też bezwarunkowo przystawać na zgraną pepitkę. Może kratka? Szkocka albo i nie, minimalna czy też wyrazista, bardziej lub mniej barwna... Dodatkowo będzie się kojarzyć ze zbliżającymi się świętami, a to zawsze jest przyjazna konotacja. Kratę możemy ulokować w każdym miejscu. Może ujawnić się na płaszczu czy spodniach, na plecaku, a w budynku - na kapie, pościeii, obrusie, nawet na zastawie stołowej. Stworzony przy zastosowaniu kratki design pozostanie sympatyczny i świeży, a jednocześnie nie będzie nachalny. Zwróćmy uwagę jedynie, ażeby nie przeholować ani z samą kratą, ani z łączeniem jej z odmiennymi deseniami. Najlepiej zestawić ją z prostymi powierzchniami, ale jeśli jesteśmy na siłach, możemy eksperymentować z innymi deseniami.

Trzecią metodą, finalną, ale nie najmniej ważną, jest... uśmiech! Nie ma niczego, co lepiej od niego nie rozproszy mroków dlugich nocy. Wyłącznie rozpromieniona twarz, będzie pociągać wzrok i serduszka ludzi dookoła i będzie wspaniałą ozdobą tak pojedynczego człowieka, jak również jego domu. Okres zimowy to nie epoka dla ponuraków!