Sposoby dla parkingów płatnych

Posted on 08/10/2021 7:43am

Z reguły na obszarach parkingowych, za które trzeba zapłacić, można zauważyć pewnego rodzaju maszyny służące do zapłaty elektronicznej. Jest to bowiem pewien sposób na zastąpienie osób pracujących jako kontrolerzy opłat na urządzenia, idące wraz z duchem czasu i znaczące ułatwienie dla osób parkujących, które muszą wnieść należną sumę za miejsce na danym obszarze.

wizja - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Do bileterek parkingowych można zastosować szlabany, które zazwyczaj są połączone z systemami i po wpłaceniu odpowiedniej sumy, pozwalają na wjazd na dany teren. Jest to sposób na uniknięcie niemiłych sytuacji. Zwykle szlabany można spotkać na monitorowanych parkingach, które są dodatkowo ochraniane przez odpowiednie firmy. Szlabany są dostępne w kolorze czerwonym i białym, a także – w okresie późnych godzin wieczornych – dodatkowo (odwiedź stronę
firma - zbliżenie
Author: Manuel
Source: http://www.flickr.com
Obecnie popularna jest w wielu miejscach w Polsce tak zwana bileterka, która – po wniesieniu opłat – drukuje potwierdzenie zapłaty z właściwą godziną i datą, jak również sumą wpłaconą. Dzięki temu, każdy posiada opcję szybkiego uiszczenia pieniędzy. Pozwalają one na uproszczenie pilnowania parkingu, a dodatkowo każda bileterka posiada wiadomości o adresie parkingu, gdzie bilet był drukowany i dacie. Z tego też powodu łatwo można sprawdzić, czy bilet znajdujący się na pulpicie jest ważny. Bileterką jednak można nazwać też maszyny znajdujące się w autobusach, które są używane przez kierowców podczas sprzedaży biletów dla klientów. Jest to łatwy sposób na wydrukowanie dla każdego biletów i możliwość sprawdzenia w późniejszym czasie ilość osób, które korzystały z danego kursu. Jest to inaczej bardziej zaawansowana pod względem technologicznym i prostsza wersja fiskalnych drukarek, którą – za sprawą niewielkiej wagi – można umieścić dogodnej dla kierowcy lokalizacji.

Autobusowe bileterki mogą też drukować bilety miesięczne w szybkim czasie. Bardziej popularne jednak są maszyny o tejże nazwie zamieszczone na parkingach. Ich inteligentny system kontroli ustawić można wręcz w prawie każdym miejscu, bądź też indywidualnie ustalić cennik styropapy opłat. Zwykle stosuje się je między innymi przy galeriach handlowych, na stacjach benzynowych czy też parkingach podziemnych i hotelach.