Parapety i blaty łazienkowe - jak dobrze wybrać?

Posted on 28/01/2021 4:37pm

Niezwykle ważne elementy każdego domu, które wybierany na wiele lat, czyli parapety i blaty w łazience. Jak dopasować najbardziej odpowiednie materiały? Podpowiadamy.

blat kuchenny
Author: Graham Hill
Source: http://www.flickr.com

parapety wewnętrzne to estetyczny element wykończenia całego pomieszczenia. Nierzadko wpływają na komfort pomieszczenia - zatrzymują kurz unoszący się znad grzejnika oraz powstrzymują mieszanie się ciepłego powietrza znad grzejnika z zimnym, który napływa od okna.

Bez zwlekania zerknij tu - to prawdziwa okazja dla każdego miłośnika tematu, który tutaj opisujemy. Ta wiadomość na pewno da ci do myślenia.

Jak więc widać parapety są ważnym detalem w mieszkaniu, a jednocześnie powinny pozostać niejako niezauważalne. Nie powinno się zbytnio ich eksponować, lepiej dopasować je do stylu wnętrza. Powinny być dobrane do zaplanowanego wystroju, lecz także przeznaczenia użytkowego pomieszczenia. Materiał na parapet trzeba zatem dobrać zwracają uwagę na jego wygląd, ale również właściwości.

W łazience parapet powinien być wykonany z materiału odpornego na wodę, który nie pochłania wilgoci oraz nie zmienia swego wyglądu pod wpływem substancji zawartych w detergentach przeznaczonych do czyszczenia łazienek - najlepsze w tym przypadku są kompozyty oraz płyty ceramiczne. Z kolei w salonie głównie zwracamy uwagę na wygląd, dlatego w tym przypadku cenione są parapety z materiałów naturalnych - parapety z kamienia i drewna bądź imitacji tych materiałów.

W każdym domu jest takie pomieszczenia, który najczęściej urządzamy z myślą, że zastosowane wykończenie będzie nam służyło przez wiele lat. O ile lubimy często zmieniać aranżacje salonu bądź sypialni, to łazienka jest właśnie takim miejscem, w którym wykończenie dobiera się pod względem długiego użytkowania. Niezwykle ważną rolę w tej kwestii odgrywa odpowiedni dobór blatu.

Chcesz poznać coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, gdyż odnajdziesz na niej sporo tego typu informacji.

blaty łazienkowe są obecnie oferowane w wielu wariantach, mogą być wykonane z różnych materiałów, stanowić część szafki podumywalkowej lub oddzielną konstrukcję.

Zwróćmy uwagę, że obszar blatu to najczęściej użytkowane miejsce w łazience, dlatego właśnie blat musi być wyprodukowany z wytrzymałego tworzywa, odpornego na wilgoć. Ważne jest także, aby współgrał z aranżacją wnętrza łazienki, ale też nawiązywał do estetyki reszty mieszkania. Trzeba także wspomnieć, że blat to miejsce nie jedynie użytkowe, ale i dekoracyjne. To na nim eksponujemy świece, najbardziej lubiane kosmetyki i perfumy w gustownych buteleczkach. Poza tym, specjalnie zaprojektowany blat może być świetnym pomysłem na zabudowanie pralki, która nierzadko psuje estetykę pomieszczenia.