Kilka słów odnośnie wykorzystania stetoskopów w badaniu ogólnym i ofercie nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych w ich produkcji

Posted on 29/06/2021 10:14am

Stetoskop to nieodłączny element wizerunki doktora. Do czego wykorzystywany jest stetoskop, czym cechują się nowoczesne modele?

Do czego służą stetoskopy oraz jak wykonuje się badanie?

stetoskop pediatryczny
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com

Przy pomocy tego sprzętu odsłuchuje się płuca, serce, a także jamę brzuszną w celu stwierdzenia intensywności perystaltyki jelit. Takie badanie powinno się przeprowadzać w cichym oraz spokojnym pomieszczeniu.

Masz ochotę zdobyć większą ilość informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to odszukaj stronę, która omawia równie istotne dane - są one niesamowicie interesujące.

Jeśli warunki na to zezwalają, pacjent powinien być rozebrany. Małe dzieci najlepiej, aby siedziały na kolanach rodziców, tak aby ze spokojem reagowały na przebieg badania. Do badania dzieci stosuje się stetoskopy pediatryczne.

Najnowsze urządzenia - czym się wyróżniają?

Współcześnie sprzedawane urządzenia to ukłon w stronę nowoczesnej technologii i przyszłość medycyny. Najnowsze modele stetoskopów cechują się innowacyjną konstrukcją głowicy i wzmocnieniem dźwięku z jednoczesną redukcją szumów z otoczenia. Dzięki temu lekarz potrafi usłyszeć tony płuc, serca oraz innych narządów, nawet jeśli wokół występuje hałas. Zaawansowane modele elektroniczne mogą mieć dodatkową funkcję nagrywania oraz emisji zarejestrowanych nagrań za pomocą technologii bluetooth.

Zostawiam tu mój link (http://www.traple.pl/aktualnosci) do nowej witryny. Mam nadzieję, że zechcesz przeczytać świeże artykuły, jeżeli zaciekawiły Cię te zamieszczone na tej stronie.

Pozwala to na skonsultowanie szczególnie ciężkich przypadków. Poprzez nowoczesne urządzenia możliwości diagnostyczne dotyczące badań ogólnych zostały znacznie poszerzone. Co więcej, badanie stetoskopem nie nie musi być dla pacjenta niekomfortowe. Nowoczesne modele są wyposażone w obwódki oraz pierścienie przyjazne dla ciała, które eliminują uczucie chłodu w czasie badania. Pośród obecnie sprzedawanych stetoskopów możemy wyróżnić specjalne modele stetoskopów - pediatryczne. Te urządzenia wykorzystywane są do badania dzieci przez pediatrów i pielęgniarki. W stetoskopach pediatrycznych głowica jest mniejsza, co wpływa na lepsze przyleganie do ciała małego pacjenta. Takie urządzenia dostępne są w interesujących barwach dla dzieci.