Jakiego rodzaju błędów nie popełniać podczas aranżacji, kiedy nie mamy dużej wprawy? O czym pamiętać?

Posted on 09/06/2021 8:28am

Urządzanie własnego lokum wymaga od nas zmysłu estetycznego przynajmniej w jakimś stopniu. Nawet jeśli wydaje nam się, iż go nam nie brak, to należy tu uważać, gdyż odpowiednie dopasowanie do siebie rzeczy nie jest łatwą rzeczą, jak się może zdawać.

krajobraz - sklep
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Często pojawia się problem z doborem kolorów. Jakoś w sklepie, podczas oglądania wyglądało to fajnie, lecz później po fakcie coś nam nie odpowiada. Taką rzeczą może być to, iż kolory mogą do ze sobą nie pasować. Zwyczajnie mogą być źle dobrane i w zestawie prezentować się tak sobie. Mogą także nie pasować do wystroju całego wnętrza, lub niweczyć klimat, jaki chcieliśmy osiągnąć. Przykładowo eleganckie wnętrza nie lubią zbyt dużej ilości kolorów. Właśnie z ilością kolorów można mocno przesadzić, ponieważ zbyt duża ich ilość robi spore zamieszanie i chaos. Tak samo możemy przesadzić z deseniami na ścianach. Modna kratka wyglądać będzie kiepsko na zbyt dużej powierzchni.

sklep - fotka
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że lepiej zrobić za mało, aniżeli zbyt wiele. Przesada z ilością na pewno nie wyjdzie aranżacji na dobre.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy zatem do przejścia do następnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis.

Różnego rodzaju mocne, oryginalne oraz rzucające się w oczy akcesoria czy akcenty, powinny być dozowane z z zachowaniem umiaru. Dlatego mający kratki design zapewne jest i modny, ale warto pamiętać, aby nie przesadzać z takim wzorem. Można go umieścić na fragmencie ściany, albo na ładnej narzucie na sofę, lecz nie ma sensu powielać go w paru miejscach. Na pewno zrobi fajniejsze wrażenie, gdy pojawi się z umiarem.

Tak na dobrą sprawę podczas aranżacji wnętrz zrobić można wiele błędów. Na pewno tym więcej, im mniej mamy doświadczenia w takim temacie. Natomiast z początku warto pamiętać, ażeby nie podejmować za bardzo kontrowersyjnych decyzji. To może nas uchronić od katastrofy aranżacyjnej, z jakiej ciężko jest wybrnąć. By bawić się klimatem, barwami, deseniami, formami, trzeba mieć już trochę doświadczenia, jakie z czasem nabędziemy.

Oczekujesz na następny artykuł? Pragnę powiadomić Cię, że autorska strona (https://www.maxy.pl/pol_m_KATEGORIE_Kaminer-153.html) jest już dostępna. Więc zachęcam do lektury.

Warto też wiedzieć, że gdy zrobimy aranżację i będziemy odczuwać niedosyt, to możemy zakupić, jakiś bardziej oryginalny mebel. Natomiast jeśli przekombinujemy z przepychem, albo kolorystyką, to poprawianie błędów może być kosztowne i czasochłonne.