Jakiego rodzaju produkty dla przemysłu będzie oferować Lubcon, zalety wydajnych smarów z rodziny turmotemp.

Posted on 08/10/2021 7:23am

Współczesne, nowoczesne urządzenia i maszyny wymagać będą najlepszych komponentów. Dotyczy to również olejów, smarów i pozostałych akcesoriów, które także muszą spełniać pewne jakościowe normy. Szczególnie smarowanie odgrywa tu ogromnie ważną rolę, od tego, jakie się zastosuje smary może bardzo dużo zależeć w czasie późniejszego użytkowania. Dlatego też wytwórcy urządzeń współpracują z liderami z branży smarowniczej, a niewątpliwie można do takich zaliczyć Lubcon.

płótno - firmy
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
Firma ta powstała w roku 1980, i od tamtego czasu wyrosła na jednego z liderów w wytwarzaniu materiałów do smarowania. Dla zwykłej osoby może nie będzie jakoś szczególnie znana, jednak w branży przemysłowej jest rzeczywiście bardzo ceniona. Bo to właśnie przemysł i motoryzacja potrzebują najlepszych jakościowo smarówe, uwzględniających wymagania co do pracy i projektowe oczekiwania. Firma proponuje smary w bardzo szerokim zakresie funkcjonalności, do wysokich i niskich temperatur, do szybkoobrotowych urządzeń czy nawet pracowania w próżni - -> zobacz informacje.

Jednym z popularniejszych produktów tej firmy jest rodzina smarów turmotemp. Opracowane one zostały z myślą o naprawdę ciężkich warunkach w których muszą pracować, znacznie przekraczających dwieście stopni celcjusza. W tego typu warunkach zwykłe kluber petamo raczej się nie sprawdzają, potrzebne są parametry które pozwolą na pracę w tak trudnych warunkach.

Kliknij bez obaw ten link i użyj źródła, by przeczytać większą ilość danych na omawiany w tym miejscu temat - one również Cię zaciekawią.

Rodzina tego typu smarów będzie obejmować kilka różnych rodzajów, dedykowanych do różnorodnych zastosowań. Zależnie od typu początkowe temperatury mieszczą się między -60 a -30 stopni celcjusza, za to maksymalne temperatury pracy wynoszą od 200 do 260 stopni.

Przez takie właściwości można je stosować w ciężko pracujących łożyskach i przekładniach. Poza tymi parametrami część smarów z tej rodziny wykazuje się również dużą odpornością na próżnię i promieniowanie, przez co można ich używać na przykład w przemyśle nuklearnym. W czasie użytkowania tych smarów bardzo ważne jest to, że nie można ich mieszać z innymi smarami, bo wtedy ich skuteczność będzie dużo mniejsza.