Jak zapewnić bezpieczeństwo pracowników w miejscu pracy? O jakiego rodzaju kwestiach niezbędnie trzeba pamiętać?

Posted on 06/01/2020 7:36am

Każdy pracodawca posiada obowiązek, ażeby zagwarantować odpowiednie warunki pracy. Zwłaszcza dotyczy to pomieszczeń, ale oczywiście nie tylko. Każde z pomieszczeń powinno być utrzymane w stanie, który oferuje bezpieczne oraz higieniczne warunki pracy. Poza tym, bardzo niezbędne są walory bezpieczeństwa, dzięki jakim nic złego naszym pracownikom się nie wydarzy.

Pomieszczenia powinny być jak najbardziej przypasowane do pracowników, zależnie od rodzaju świadczonych przez nich zadań oraz liczy pracowników. W takich miejscach warto zagwarantować optymalne oświetlenie, właściwą temperaturę oraz wymianę powietrza. Pracodawca musi jednocześnie zadbać o prawidłowe zabezpieczenie pomieszczeń przed wilgocią czy niezbyt korzystnymi warunkami cieplnymi, jak na przykład nasłonecznienie. Konieczne są elementy, po których się przemieszczamy, np. kraty pomostowe, które oferują pełnię bezpieczeństwa.

firmy - fotos
Source: pixabay.com
W tym samym zakresie możemy powiedzieć o kolejnych elementach, dzięki jakim pokonywanie odległości (czasem znacznych) będzie jak najbardziej bezproblemowe i nie będzie związane z kontuzjami.

Masz ochotę przejrzeć nowy artykuł na ten zajmujący temat? Więc kliknij link tu... i przenieś się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

Więc poza nawierzchnią muszą być dobrane odpowiednie stopnie schodowe, jakie zminimalizują niebezpieczeństwo wypadku. Co do pomieszczeń jednakowoż to możemy wyróżnić pomieszczenia stałe, gdzie łączny czas przebywania takiego samego zatrudnionego w czasie jednej doby przekracza 4 godziny. W tym miejscu na każdego z pracowników powinno przypadać co najmniej 13 metrów sześciennych wolnej objętości pomieszczenia. Każdy pracownik powinien mieć również co najmniej dwa metry kwadratowe wolnej powierzchni podłogi, co oznacza iż taka powierzchnia nie będzie zajęta przez żaden sprzęt czy urządzenia techniczne.

Wysokość pomieszczenia powinna mieć 3 metry w świetle. W sytuacji jednakże, gdy są pomieszczenia, gdzie przeprowadzane są prace, jakie powodują pojawienie się substancji szkodliwych dla zdrowia, taka wysokość ma minimum 3,3 metra w świetle.

Czy masz ochotę przejrzeć nowe artykuły? W takim razie zapraszamy do wejścia w link - pod nim czeka na Ciebie autorska strona (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/wzmocnienia/weglowe/).

Rekomendowana wysokość pomieszczeń stałej pracy jest w stanie być obniżona. Ma to miejsce w sytuacji zastosowania klimatyzacji. Ponadto pracodawca w takiej sytuacji musi uzyskać zgodę Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Jak więc widzimy, w takim zakresie trzeba spełnić konkretne warunki.