Czym jest MiLog? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę, jeżeli poszukujemy spółki zajmującej się ewidencją czasu pracy?

Posted on 18/09/2021 7:21am

Osoby prowadzące firmy zajmujące się transportem muszą mierzyć się z bardzo bardzo różnorakimi zasadami, których musimy przestrzegać. Również międzynarodowe prawo nakłada na właścicieli tych spółek wiele regulacji, które musi się brać pod uwagę, jeżeli nie zamierzamy mieć przez nie żadnych kłopotów. Jakie są tego przykłady i co zrobić, by się wywiązać całkowicie z obowiązujących przepisów ?

firma - płótno
Author: Manuel
Source: http://www.flickr.com
Przykładem norm, które odcisnęły się silnie na transportową branżę w naszym kraju, jest niemiecki milog. Takie coś to jest to to samo jak ustawa mówiąca o minimalnej stawce. Pewne osoby pewnie pomyślą, że przecież nie ma to nic wspólnego z naszymi firmami, lecz jednak z tymi zajmującymi się transportem mieć będzie i to naprawdę sporo. Normy traktujące o stawce minimalnej powinny być bowiem zastosowane także w przypadku, jeżeli pracownik jest delegowany do pracy w Niemczech. Z tego powodu właśnie w przypadku międzynarodowego transportu takie normy są jak najbardziej zasadne. A zatem od pierwszego stycznia 2015 roku każdy polski kierowca kursujący do Niemiec powinien otrzymywać wypłacaną większą stawkę, to znaczy 8,50 brutto za godzinę.

kadr - firma
Author: Manuel
Source: http://www.flickr.com
Spółka transportowa, jaka pragnie przetransportować coś na teren Niemiec, musi powiadomić o tym urząd celny w Niemczech, nim jej pojazd wjedzie na teren kraju.

Czy rozpatrywana problematyka głęboko Cię zaintrygowała? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://www.sol-drogowa.pl/pl) inne teksty.

Właściciel firmy transportowej musi wysłać zgłoszeniowy formularz, przykładowo faksem. Żeby jednak obliczyć zarobek kierowcy, konieczna jest ewidencja czasu pracy kierowców, jaka powie nam jak długo dany pracujący wykonywał powierzone mu zadanie. Niektórzy w takim celu zatrudniają firmy z zewnątrz, którym zleca się wykonanie takiej usługi. Warto w takim wypadku skontrolować, jakie doświadczenie posiada konkretna firma oraz dowiedzieć się, jakiego sprzętu używa do zewidencjonowania czasu pracy. Jest to bardzo istotne, gdyż od tego zależy także metoda rozliczania pensji i czasami także roszczenia ze strony kierowców, jacy przykładowo nie zgadzają się z przeprowadzoną rejestracją.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, iż w przypadku ewidencji czasu pracy ważna jest również interpretacja przepisów prawa danego kraju.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Zobacz i sprawdź elementy dla palet szczecin teraz, tutaj znajduje się coś, co najprawdopodobniej też będzie równie ciekawe.

Z tego powodu z pewnością lepiej jest skorzystać z pomocy kogoś, kto się zna na międzynarodowym prawie pracy. Dobrze jest podejść poważnie do tego tematu, by nie mieć niepotrzebnych problemów.