Czym jest hotmelt i do czego służy a także jak wykonuje się sklejanie dzianin i w czym jest potrzebne?

Posted on 15/10/2018 7:17am

Potrzeba Ci specjalnego kleju i nie wiesz gdzie się udać? A może interesuje Cię sklejanie dzianin? Jeśli tak zobacz co proponuje w tej kwestii rynek.

Hotmelt to zespół wyspecjalizowanych klei gorącotopliwych, których to kluczową charakterystyczną zaletą jest topienie oraz aktywacja pod wpływem wysokiej temperatury. Jak już sama nazwa tego przedmiotu mówi Hotmelt (czyli hot=gorący, a melt=topienie), to sprzęty, jakie topią się w przypadku wysokiej temperatury, zmieniając się następnie z substancji stałej w tą płynną. Następnie taki pozyskany klej w upłynnionej substancji zostaje aplikowany w rozmaity sposób do łączenia szerokiej palety materiałów. Na rynku nie brakuje przedsiębiorstw które proponują sklejanie dzianin. Specjalizują się np. w zaprojektowaniu a także wytwarzaniu (drukowanie tkanin) specjalnych.

Laminacja klejowa hot-melt
Source: http://www.sxc.hu
Stosując do produkcji te wysokiej jakości surowce, sprawiają że dzięki czemu skutki końcowe są niezmiernie wysoce konkurencyjne na rynku zarówno tym krajowym, jak i zagranicznym. Współdziałanie w obszarze zbytu z niezmiernie licznymi renomowanymi polskimi oraz zagranicznymi kontrahentami, a poprzez to szybkiemu rozwojowi przedsiębiorstwa oferujące sklejanie dzianin zdobywają wiodącą w swej branży sytuację na rynku rodzimym. Przykładowa firma wykonuje usługi laminowania tkanin, materiałów oraz skóry techniką sklejania. Usługę wykonuje się na każdym rodzaju tkaniny, dzianiny czy włókniny i skóry. Do sklejania wykorzystuje się zazwyczaj folii, webów i siatek. Przedsiębiorstwa proponują silne i ładne zgrzewanie dwóch, trzech albo więcej materiałów takich jak np. Pianki PU, włókniny, a także (oferta) poliamidów, poliestrów oraz skayu, lycry, tkanin technicznych, skóry itp. Wykorzystanie jest bardzo pokaźne konkretnie w obszarze: samochodowym, meblarskim, obuwniczym, a także bieliźniarskim, odzieżowym i medycznym, do wytwarzania: pokrowców lub też fotelików samochodowych, kołder, kap, śpiworów, a także kurtek, wózków dziecięcych oraz ubrań ochronnych medycznych, abażurów i dużo innych.

Przedsiębiorstwa robią również specjalne laminowanie wraz z membraną paroprzepuszczalną i oddychającą, jak również lub membranami barierowymi. Prace robi się na urządzeniach nowatorskiej generacji o ich wysokiej wydajności oraz szerokości roboczej. Zapewnia się także dużą jakość, terminowość i atrakcyjne koszty. Istnieje także opcja laminowania kilku warstw.