Czy prowadzenie lakierni samochodów to dobry pomysł na biznes?

Posted on 02/11/2021 7:29am

Norma TS została wypracowana przez Międzynarodową Grupę Zadaniową Przemysłu Motoryzacyjnego. Przynależy do nich mnóstwo znanych i czołowych producentów oraz rozlicznych organizacji branżowych. Zasada ta określa wszystkie ważkie wymogi, jakie dotyczą zarządzania jakością w przemyśle motoryzacyjnym.

Podejmując decyzję o uruchomieniu lakierni musimy mieć świadomość tego, że wejście w taką działalność jest dosyć kosztowne. Konieczny nam będzie nie tylko lokal, ale również dużo specjalistycznych sprzętów, w tym między innymi pompy lakiernicze (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem). Jeśli nie wiemy, jakie sprzęty okażą się dla nas najodpowiedniejsze, obowiązkowo poszukajmy w Internecie jakichkolwiek wskazówek i poleceń. Kosztem będzie też zakup szeregu akcesoriów takich jak choćby lakiery, papiery do maskowania i tym podobne.

samochody - pejzaż
Author: Krzysztof Brożyna
Source: http://www.flickr.com
Przykładowo destylarka (wdał się w polemikę) będzie nadawać się do średnich a także większych warsztatów samochodowych. Ze względu na prostą konstrukcję może przydać się do wszechstronnego użytku, jest nie do zastąpienia, a dodatkowo nieskomplikowana w obsłudze. Wysokiej wartości użytkowej surowce używane do zbudowania destylarki są wyrazistym dowodem na to, że przez długi czas spełniać będzie ona nadaną jej rolę. Odporna jest na działanie rozpuszczalników organicznych, a kompleks miedziany uwzględniany w budowie zapewnia destylarce nad wyraz długą żywotność. Destylarki potrafią odzyskać rozpuszczalniki aż do 95 %.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię przytoczone treści, to z pewnością bieżąca publikacja (http://fmk.pl/piora-slimakow/) na ów temat również Cię przyciągnie. Spójrz na tekst o tym zagadnieniu.

To pozwala na sporą obniżkę kosztów. Chociażby z tego powodu też znajdują się one w profesjonalnych warsztatach samochodowych, ponieważ mechanicy są świadomi, że wkład w destylarkę bezsprzecznie się zwróci. W warsztatach może także znaleźć się tego typu urządzenie jakim jest spoter blacharski, niezbędny do prostowania stali karoseryjnej. Usunięcie wgnieceń może odbywać się przez zewnętrzne oddziaływanie panelowe. Mechanik będzie mógł wybrać stosowny tryb pracy, moc i stuprocentowe natężenie, bezpośrednio przez to, że jest to następne łatwe w obsłudze urządzenie. Funkcje myjka ciśnieniowa spalinowa wskaźniki spotera można ustawiać bezpośrednio pod określony typ wgnieceń.

Podczas umiejscawiania lakierni powinniśmy mieć na uwadze jej lokalizację również względem istniejących budowli jak też pozostałych działek, posiadłości sąsiadów (emisja zanieczyszczeń). Należy też pamiętać że wymaga ona dodatkowych mediów w postaci kanalizacji np. gazu.

W trakcie lokalizowania lakierni musimy mieć na uwadze jej lokalizację również względem istniejących budowli jak także innych działek, posiadłości sąsiadów (emisja zanieczyszczeń). Powinniśmy również pamiętać że wymaga ona dodatkowych mediów w formie wody np. energii.