Co ważne będzie kiedy chodzi o prowadzenie magazynu? Co okazuje się bardzo pomocne?

Posted on 29/12/2017 9:36am

Gdy popatrzymy na magazyn, to często wydaje nam się, że trudno się w tym miejscu połapać. Faktycznie dla osoby, która nie jest obeznana w temacie może okazać się to dość ciężkie, natomiast każdy z pracowników magazynów powinien mieć pojęcie co i w jakim miejscu będzie mógł znaleźć.

powiększenie - dom
Author: Marco Verch
Source: http://www.flickr.com
firmy - obrazeczek
Author: Marcin Polak
Source: http://www.flickr.com
usługi - odbicie
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com
Jednak nie możemy tutaj rzecz jasna polegać tylko na ludzkiej pamięci, a nawet nie jest to tak naprawdę konieczne, ponieważ w obecnych czasach mamy różnego rodzaju programy i urządzenia, które prowadzenie magazynu nam ułatwiają. Magazyn nie będzie istniało bez właściwego sprzętu, który konieczny jest do transportowania oraz układania towarów na półkach. Same meble, które stosuje się w magazynach powinny być trwałe i wytrzymywać duże obciążenia. Tym bardziej ma to znaczenie, kiedy w magazynie trzymane są rzeczy o dużym ciężarze oraz dużych gabarytach. Magazyny wszak mogą służyć do przechowywania bardzo różnych rzeczy. Nieodzowny z pewnością będzie program do zamówień. Bez jego pomocy trudno rozeznać się w całej ewidencji. A wszak magazyn to miejsce, w jakim bez przerwy jedne rzeczy są przywożone, inne są wydawane. Dlatego właśnie tak istotne jest, ażeby wszystko na bieżąco monitorować. Stan magazynu powinien być znany oraz prosty do zweryfikowania. To co jest w systemie, musi zgadzać się ze stanem faktycznym.

W magazynach na pewno istotna jest dokładność. Nie można doprowadzić do sytuacji, kiedy nie będziemy mieli pojęcia co i w jakim miejscu jest, jak też w jakich ilościach. Inwentaryzacja przynajmniej raz w roku pozwoli na sprawdzenie rzeczywistego stanu z tym, co mamy w systemie. Możemy w taki sposób dojrzeć ewentualne braki.