Co zrobić z autem które nie nadaje się już do użytku

Posted on 10/07/2018 7:21am

W aktualnej chwili samochód to właściwie obowiązkowe urządzenie w każdej rodzinie. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w dużym mieście, gdzie komunikacja publiczna jest świetnie rozwinięta, czy też na wsi, auto zawsze jest przydatne. Przede wszystkim uniezależnia nas od busów czy tramwajów, które przeważnie jeżdżą tylko w wyznaczonych godzinach. Dodatkowo auto umożliwia nam transport np. wielkich zakupów ze sklepu do mieszkania, dzięki czemu możemy uniknąć dźwigania ciężkich toreb. Posiadanie samochodu to teraz również pewien wyznacznik statusu społecznego.

Plusów posiadania auta jest bardzo wiele, aczkolwiek warto zastanowić się nad sytuacją, co zrobić kiedy czas naszego samochodu dobiegnie już końca. Ludzie w Polsce częstokroć kupując samochód, bez względu na to, czy z salonu czy z komisu, jeżdżą nim do końca jego dni. Jest to związane z pewnym sentymentem i przywiązaniem, które nas charakteryzuje. Jeżeli decydujemy się na sprzedaż sprawnego jeszcze samochodu, wówczas nie ma kłopotu. Sytuacja komplikuje się, kiedy auto nie nadaje się już do jeżdżenia.

W takim momencie wyjścia są dwa. Jednym będzie skup samochodów na części. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które interesują stare lub powypadkowe auta, z których mogą wyciągnąć niektóre części i później komuś je sprzedać. Jest to rozwiązanie przede wszystkim ekologiczne, ponieważ elementy samochodu które mogą być jeszcze użyte dostają drugie życie i mogą służyć jeszcze przez wiele lat, a na ich miejsce nie muszą być tworzone nowe. Ponadto, dla osób którym przestaje działać coś w samochodzie bardzo często możliwość nabycia używanej części jest zbawienna i gwarantuje oszczędność pieniędzy (sprawdź interesującą ofertę w witrynie).

selfie - pojazd
Author: kroszk@
Source: http://www.flickr.com
Inną dostępną opcją jest złomowanie auta. Jeżeli faktycznie nie nadaje się ono już do niczego, możemy zwyczajnie sprzedać je na złom. Tego typu firmy mogą się różnić od firm proponujących skup samochodów na części tym, że jednocześnie zajmują się utylizacją tych elementów samochodu, których nie można ponownie wykorzystać. Jeśli chodzi o złomowanie aut wrocław ma bardzo bogatą ofertę miejsc, w których można tego dokonać. Trzeba tylko wykonać właściwe rozeznanie.

Niezależnie od tego czy chcemy sprzedać samochód na części, czy zezłomować, musimy się kierować przede wszystkim ewentualnym zyskiem jaki możemy osiągnąć na tego typu transakcji. Różne miejsca proponują różną cenę za dane auto, dobrze jest zatem zrobić dobre rozeznanie (czytaj więcej).