Asortyment gitarowy – wybór właściwych dodatków do naszej gitary

Posted on 26/11/2022 7:45am

Każdy, kto zaczyna swoją podróż z gitarą, na początku inwestuje w podstawową gitarę akustyczną. Z czasem, kiedy zaczynamy na poważnie myśleć o tworzeniu własnej muzyki lub graniu w bardziej zawodowym wydaniu, chcemy poszerzać nasz gitarowy asortyment.

rzut - sport
Author: Miguel Discart
Source: http://www.flickr.com
Stacjonarnych sklepów muzycznych jest bardzo mało. W dużym mieście, możemy wciąż znaleźć jeden albo trzy sklepy muzyczne, ale w mniejszych miastach jest to już rzadkością.

Jeśli niniejszy tekst Cię zaintrygował, to śmiało kliknij tutaj oraz sprawdź, co przeczytasz w tekście. On także okaże się wartościowy.

Zwiększył się za to rynek ze sprzętem muzycznym w sieci. Sklepów on-line jest bardzo dużo, tak samo jak ogłoszeń z ofertami sprzedaży sprzętu muzycznego z drugiej ręki. Jednak to nie to samo, co wejście do sklepu stacjonarnego, uzyskanie informacji od obeznanego sprzedawcy, przymierzenie sprzętu, wypróbowanie go przed dokonaniem kupna.
Każdy zaczynający gitarzysta, musi mieć kilka kabli gitarowych. To jedno z bezcennych akcesoriów, wymagane tak samo mocno, niczym sama gitara czy wzmacniacze gitarowe. Jakość tego typu kabla jest bardzo ważna, nawet jeżeli jeszcze nie jesteśmy w stanie wyłowić uchem subtelnych zmian w brzmieniu. Z czasem zaczniemy je słyszeć. kable instrumentalne mają różnorodne długości i grubości. Nie powinno się nabywać ani kabli za krótkich, ani zbyt długich. Najtrafniejsze są kable mierzące 3-6 metrów. Grubość tymczasem ma duże znaczenie, gdyż tylko odpowiednio gruba osłona, ochroni kable instrumentalne przed uszkodzeniami mechanicznymi, gdy będą wielokrotnie nadeptywane, przyciskane drzwiami oraz inne.
Kolejną kwestią są wyjściówki. Kable instrumentalne możemy dostać z końcówkami złamanymi albo prostymi. Należy je dopasować do naszego sprzętu. Zaleca się zakup kabla z prostą końcówką, ponieważ wzmacniacze gitarowe są zróżnicowane, lecz raczej nie będzie do nich pasowała końcówka złamana, natomiast prosta pasować będzie zawsze.
Jeżeli natomiast chodzi o wzmacniacze gitarowe, warto zobaczyć opinie o producentach w sieci albo zapytać o radę na portalach dla muzyków. Nie jest to tani sprzęt, lecz jeżeli fantazjujemy o udzielaniu się w zespole, jest on niezbędny. Sprzęt ten pozwala na wybicie gitary poprzez dźwięki innych instrumentów, a dzięki temu nie jest ona całkowicie niesłyszalna.

Wszyscy muzycy zdają sobie sprawę z ważności jakości sprzętów muzycznych. Przy większej części z nich nie wolno przyoszczędzać, gdyż później zapłacimy za to podwójnie. Zainwestowanie w sprawdzony sprzęt zawsze popłaca, dlatego kupno poprzedź szczegółowymi poszukiwaniami.